1353078652 facebook 1353078663 twitter 1353078747 linkedin youtube 1353078780 flickr
Home \ Notícies \ Elements que es mostren per etiqueta: làser
Notícies

Ahir dimecres va ser una llarga i complicada jornada al Santander 2014 ISAF Sailing World Championships, un cinquè dia de competició que va començar amb l'ajornament a terra davant la nul·la presència de vent per, al llarg del matí, anar donant sortides progressives a l'aigua.

A poc a poc el vent s'anava entaulant a la badia de Santander i la seva entrada, donava pas a un dia intens de competició que, en alguns casos va resoldre mànegues pendents de classes que el dia abans no van poder navegar, i en d'altres elevar encara més l'emoció de la cita.

Des de l'inici del Mundial, la climatologia ha estat complicada i la falta de vent no ha permès complir amb el programa previst. Avui les proves arrenquen a les 11h, i la previsió de vent és més intensa, sobre els 25 nusos, tot i que acompanyant d'onada que pot fer més incòmode la navegació depenent de les classes que naveguin en àrees interiors o exteriors. Es preveu que totes les classes es puguin posar al dia de proves no realitzades en els dies previs.

Durant el cap de setmana passat, els regatistes catalans que participen en el Mundial de Santander varen rebre el suport del President de la Unió de Federacions Esportives de Catalunya, Sr. Gerard Esteva (expresident de Vela.cat) i del President de la Federació Catalana de Vela, Sr. Xavier Torres.

JRENEDO 140913_0001-2bFoto: Jesús Renedo

Recordem que els 19 regatistes catalans que participen en el Mundial, són:

Finn
Alex Muscat (CN Garraf)

RS:X M
Toni Bonet (CM Altafulla)

470 F
Bàrbara Cornudella / Sara López (CN el Balís)
Alba Bou / Júlia Subirà (CV Blanes)

470 M
Jordi Xammar / Joan Herp (CN Garraf)
David Charles / Alex Charles (CN el Balís)

49er
Martí Llena / Jordi Llena (CN Garraf)
Carlos Robles (CN el Balís) / Daniel Canovas (Fed. Valenciana)

49er FX
Aura Miquel (CN Vilassar de Mar) / Silvia Roca (CN l'Escala)

Nacra 17
Toni Rivas (CN Garraf) / Eli Llarguès (CN Cambrils)
Marc Verdaguer (CN Estartit) / Marina López (CN Llançà)

Molts ànims i força a tots!

Podeu seguir la competició, aquí.

La localitat polonesa de Dziwnów ha acollit des del passat 19 de juliol fins al 3 d'agost el Campionat del Món absolut i juvenil de la classe Làser Radial.

En el Campionat del Món Juvenil de Làser Rd, Mon Cañellas i Alberto Guillen, ambdós regatistes del CN Cambrils varen acabar en 13a i 28a posició, respectivament d'un total de 159 participants i en el qual el canari Joel Rodríguez es va proclamar Campió del Món Juvenil de la classe Làser Radial.

El Campionat va tancar amb un total de 10 proves disputades i 2 descarts.

Per altra banda, del 19 al 25 també es va disputar a la mateixa seu el Campionat del Món absolut de Làser Radial en el qual el regatista del CN Garraf, Xavi Tous va acabar en 36a posició dels 76 participants totals.

Per a més informació i resultats, aquí.

El comtat d'Ostfold a Noruega ha acollit la cita continental des del passat 25 de juliol fins l'1 d'agost, amb els espanyols Alejandro Bethencourt (RCN Arrecife) i Silvia Morales (RCN Tenerife) com a Campions d'Europa Juvenils de Làser 4.7, conquistant l'or amb autoritat, dominant des del principi el campionat.

Després d'una setmana de competició amb dies assolellats i vent de fins a 20 nusos es varen poder realitzar un total de 12 proves i 2 descarts tant en la flota femenina com en la masculina que en total sumaven més de 200 regatistes participants.

Ambdues flotes, capitanejades per Alejandro Bethencourt i Silvia Morales, varen comptar també amb la participació de regatistes catalans que varen acabar el campionat amb els següents resultats:

Masculí

18è or Marcelo Cairo (CN Cambrils)
28è or Nestor Cano (CN el Masnou)

13è plata Albert Carcellè (CM Altafulla)
34è plata Aleix Monmany (CN Coma-Ruga)
40è plata Leandre Garcia (CN Cambrils)

15è bronze Jan Urquizu (CM Altafulla)

Femení

25a or Bea Muro (CM Altafulla)
43a or Miriam Oliva (CN Cambrils)

21a plata Marta Pujol (CM Altafulla)
25a plata Judit Lleixa (CM Altafulla)

Per a més informació i resultats, aquí.

El regatista del CN el Masnou, Pau Schilt, es va proclamar Sots-Campió del Món de la Classe Europa a la Rochelle (França).

El Campionat del Món va estar molt disputat i el regatista del Masnou va saber controlar la pressió dels 75 rivals participants.

L'any passat, el regatista català va ser tercer del Món i amb aquest Sots-Campionat tanca un cicle històric en la classe Europa. "Estic molt content i animat per a centrar-me en la Classe Olímpica Làser", va dir en Pau.

El noruec Lars Brodtkorb va copar el més alt del podi, seguit de Pau Schilt i el francès Sylvain Notonier en tercera posició.

La resta de resultats dels regatistes catalans participants han estat:

Europa M

2n Pau Schilt (CN el Masnou)
20è Oriol Vila (CN Llançà)
26è Sergi Pérez de la Iglesia (CN Estartit)
30è Victor Morató (CN Port d'Aro)

Europa F

9a Cristina Pujol (CN Port d'Aro)
20a Laura Oliva (CM Torredembarra)

Podeu consultar tots els resultats, aquí.

Font: CN el Masnou

Aquest cap de setmana 19 i 20 de Juliol 2014, s'ha disputat la Regata Festa Major 2014 per a les classes Optimist i Làser, organitzat pel Club Nàutic Vilanova i puntuable pel Trofeu Costa Daurada.

En total varen ser sis proves al llarg dels dos dies de regates, dissabte amb un vent constant de l'est i amb una intensitat de força 3 - 4 es van poder disputar 4 proves i diumenge amb un vent molt rolon de component 200º que va permetre disputar les dues darreres proves.

La participació va ser de 38 regatistes de 6 clubs de la costa catalana. Els guanyadors van ser:

Làser RD

1r Marc Valero (CN Vilanova)
2n Francesc Martínez (CN Vilanova)
3r Hèctor Calderon (CN Vilanova)

Làser 4.7

1r Jan Urquizu (CM Altafulla)
2n Aleix Calvet (CN Vilanova)
3r Anna Sole (CN Vilanova)

Optimist G1

1r Guillem Calvet (CN Vilanova)
2n Gonzalo Pablo (CN Vilanova)
3r Miguel Cairo (CN Cambrils)

Optimist G2

1r Iago Batista (CN Sitges)
2n Guillem Segura (CN Vilanova)
3r Miguel Baena (CN Vilanova)

Optimist G3

1r Joel Freymuth (CN Vilanova)
2n Nicolas Villoria (CN Cambrils)
3r Zoa Masana (CN Vilanova)

Font: CN Vilanova

<< Inici < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Següent > Final >>
Pàgina 2 de 25

Aquest web utilitza cookies per obtenir dades estadístiques de la navegació dels seus usuaris. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Si vol, pot canviar les seves preferències o ampliar aquesta informació aquí To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information