1353078652 facebook 1353078663 twitter 1353078747 linkedin youtube 1353078780 flickr
Home \ Notícies \ Chipiona posa punt final a la Copa d'Espanya de Làser Standard i Làser Radial
dimarts, 3 de maig de 2016 12:18

Chipiona posa punt final a la Copa d'Espanya de Làser Standard i Làser Radial

Antonio Coronilla firma el subcampionat a la Copa d'Espanya de Làser Radial empatat a punts amb el guanyador, el canari Ismael Iees, i el català Javier Pera és tercer i campió sub17 a la competició que va acabar ahir en aigües de Chipiona

Tres noves proves van posar fi dilluns a la tarda a la Copa d'Espanya de Làser Standard i Làser Radial que va reunir en aigües de Chipiona a la millor flota nacional de laseristes d'ambdues classes.

El camp de regata, situat davant les costes de Chipiona, va comptar durant l'última jornada amb vents de direcció variable i d'una intensitat que es movia entre els 10 i els 12 nusos, baixant a 5 en els últims trams de la jornada.

En la classe Radial, l'amfitrió Antonio Coronilla, del CN El Trocadero de Puerto Real, es queda amb un sabor agredolç en signar el subcampionat empatat a punts amb el guanyador, el canari Ismael Iees. El català, del CN Vilassar de Mar, Javier Perà es va adjudicar el tercer esgraó del podi a tan sols 3 punts del liderat.

CoEspLaser1 CoEspLaser2

Els catalans participants en aquesta classe van aconseguir els següents resultats:

Grup Or
3r i 1r Sub17 Javier Perà (CN Vilassar de Mar)
18è Victor Simó (CN Vilassar de Mar)
19è Matias Sabaté (CN el Masnou)
21è Albert Carcellè (CN Cambrils)
25a i 3a femenina Cristina Garcia (CN Cambrils)
27è Aleix Monmany (CN Vilassar de Mar)

Grup Plata
1a Mònica Azón (CN el Masnou)
3r Gorka Arajol (CN el Masnou)
28a Beatriz Muro (CN Cambrils)
29a Virginia Guillermo (CN Salou)

Podeu trobar la classificació completa, aquí.

En Standard, el podi és, amb victòria molt clara, per al balear Joan Cardona, seguit de Carlos Roselló i Gastón Cruz. En aquesta classe, l'última jornada deixa al regatista del CN Puerto Sherry, Miguel Moncada, fora del podi en el qual estava des de la primera jornada.

Pel que fa als regatistes catalans, van aconseguir els següents resultats:

8è Mon Cañellas (CN Cambrils)
9è Alberto Guillén (CN Cambrils)
11è Jordi Capella (GEN Roses)
16è Omar Macho-Quevedo (CN Salou)

Podeu trobar la classificació completa, aquí.

Acaba així una cita de màxim nivell que va posar a la localitat gaditana de Chipiona en el punt de mira de la classe Làser nacional, una de les més disputades i que en la seva versió 4.7 disputarà la Copa d'Espanya també en aigües gaditanes d'aquí a pocs dies tenint com a seu el Centre Especialitzat de Tecnificació Esportiva de Vela Badia de Cadis al Puerto de Santa María.

Font: Federación Andaluza de Vela

Aquest web utilitza cookies per obtenir dades estadístiques de la navegació dels seus usuaris. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Si vol, pot canviar les seves preferències o ampliar aquesta informació aquí To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information